На Львівщині стартував перший Молочний форум

Сьогодні, 23 травня, на Львівщині стартував I Молочний форум. В межах заходу відбудуться тематичні дискусії, майстер-класи, ярмарок та візити на сімейні молочні ферми.

Із стартом форуму присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Львівщина – це край, де живуть чудові люди. Саме тут понад 300 особистих селянських господарств ведуть свою діяльність. Вони забезпечують 90 % валового продукту, який генерується на території області, заготовляють 500 тисяч тонн молока і забезпечують продовольчу безпеку нашої крани. Упродовж останнього часу ми бачимо позитивну динаміку розвитку сільського господарства. Лише за минулий рік зростання в цій галузі склало більше 6 %. Це все роблять конкретні люди, серед яких особисті селянські господарства, фермерські господарства», – зазначив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник наголосив на важливості підтримки фермерів.

«Дуже важливо, що із започаткуванням канадського проекту і за підтримки Львівської облдержадміністрації, районних адміністрацій почали свою діяльність кооперативи. Саме вони об’єднують тисячі домогосподарств, які разом ведуть свою господарку, зростає їхня продуктивність праці, якість продукції, розвивається внутрішній ринок і вони вже виходять на зовнішній ринок. Ми прийняли програму, яку реалізовуємо на теренах Львівщини, з конкретними заходами для підтримки фермерських господарств. Лише торік на ці цілі скеровано майже 13 млн грн, вже в цьому році з різних джерел фінансування реалізуються проекти на 30 млн грн. Дуже важливо, що суб’єкти господарської діяльності, які є в цьому процесі, також інвестують. Дуже важливою є роль канадського проекту – це і лабораторія для молока, і обладнання, яке надається кооперативам і особистим селянським господарствам», – додав Ростислав Замлинський.

У перший день форуму для учасників та гостей проведуть практикум «Молочні ріки» – на шляху до прибуткового молока», семінари «Практичні підходи у профілактиці та лікуванні маститів», «Тонкощі годівлі корів в перехідний період», «Використання результатів аналізів молока на фермі», панельні дискусії «Вплив молочних продуктів на здоров’я дітей» «Як розвинути молочне господарство при використанні державної підтримки» «Сімейне фермерство – самореалізація успішних особистостей» «Реальна молочна кооперація».

«Дуже радий бути присутнім тут на події, під час якої ми підкреслюємо важливість фермера і його праці. Сьогодні заплановано багато подій, цікавих семінарів і я впевнений що наприкінці дня усі полюблять сільське господарство. Закликаю фермерів бути активними, ділитись досвідом. Для нас важливою є форма самоорганізації фермерів для їх майбутнього і процвітання», – наголосив керівник проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні» Мартен Боріваж.

Окрім цього, в межах форуму на Ярмарку свою продукцію презентують молокопереробні підприємства Львівської області, а також особисті селянські господарства, відтак кожен відвідувач зможе скуштувати та придбати молочні смаколики.

Нагадаємо, що у другий день форуму, 24 травня, закладуть наріжний камінь під будівництво першого в області кооперативного молокопереробного підприємства. Також учасники Форуму відвідають два кооперативи у Бродівському та Стрийському районах Львівщини.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району